Menu
Iespējamās pagātnes, tagadnes un nākotnes arhīvs*

Sēklu bibliotēka

Stāsti un sēklas glabā sevī informāciju par pagātni, un sniedz potenciālu iztēloties nākotni. Stāsti, gluži tāpat kā sēklas, veido pasaules. Te katru mēnesi līdz pavasarim dzirdēsit stāstus, kas izauguši no pirmās Sporta pils dārzu sezonas. Tie ir izauguši kopā ar zaļiem gurķiem, pielāgojušies apstākļiem un aizņemto pilsētnieku laistīšanas grafikiem, iesakņojušies un saziedējušies. Šie personīgie stāsti atklāj cilvēku un augu semantiku, to attiecības un saiknes. Īsāk sakot, ekoloģiju.

— Stāstus ievākusi Linda Boļšakova

Iespējamās pagātnes, tagadnes un nākotnes arhīvs*

"Cik gan maz mēs viens par otru zinām. Īpaši jau nu par sēklām."

— Ilze Rukšāne

"Dārzs dod iespēju pietuvinājumā novērot savas rīcības sekas"

— Ieva Lange

"Visi manu sēklu stāsti ir stāsti par nākotni"

— Annija Sprīvule

"Apēst savu pirmo sēklas pieredzi es vienkārši nespēju"

— Katrīna Jaunupe

"Vēl viens jauns aspekts manā svešuma vārdnīcā – pielāgošanās apstākļiem"

— Kristīne Simsone

"Savu pirmās sezonas dārznieka naivumu nomainīju uz īstu smagsvaru - omes padomu"

— Madara Rudzīte

"Nu labi, pamēģināsim"

— Alīse Vorobeja

Gada sākumā uzrunājām mākslinieci Lindu Boļšakovu ar aicinājumu radīt mākslas darbu Sporta pils dārziem. Kas sākotnēji bija iecerēts kā ceļojošu sēklu tīkls vai fiziska sēklu stāstu bibliotēka, pandēmijas pakājē ir pielāgojies un attīstījies par virtuālu sēklu stāstu bibliotēku, kas savu pirmo augšanas ciklu piedzīvo šoziem. Šajos stāstos ik vienam ir iespēja uzklausīt drosmīgu Sporta pils dārzu kopienas dārznieku pirmo pieredzi, kā no sēklas izaug pusdienas, atmiņas par vecvecākiem un jaunas, pārdomātas attiecības ar dabu un zemi.

Linda Boļšakova ir māksliniece, kura savā mākslinieciskajā praksē rada starpdisciplinārus darbus, kas nereti ieņem performances, instalācijas vai teksta formu. Māksliniecei interesē tādas tēmas kā cilvēka attiecības ar dabu un dabas pastāvēšanas kārtība, kuras viņa cieņpilni pēta un izsver sadarbībā ar filosofiem, komponistiem, pētniekiem un citu nozaru entuziastiem un profesionāļiem. Vairāk par mākslinieci: https://lindabolsakova.com/

— Renāte Lagzdiņa, Sporta pils dārzi

Richard Thompson

Skaņas ainavas

Elīza Tolstika

Dizains

Maksis Kņūtiņš

Lapas izstrāde

Toms Babincevs

Ievada redaktors

*Joss Allen